Jūsų Libido vadovas

libido

Kas yra libido?

Žmonės dažnai apibrėžia šį terminą gana įvairiai, tačiau moksliškai kalbant, libido apibrėžimas dažniausiai vartojamas norint nurodyti lytinį potraukį. Tai žmogaus psichinė energija, kurios pagrindą sudaro lytinio pobūdžio gyvybinis instinktas, siekiantis patenkinimo, stimuliuojantis bet kokią žmogaus veiklą ir psichinį jo gyvenimą. Libido yra biopsichosocialinis reiškinys, jam įtakos turi įvairūs biologiniai, psichologiniai, socialiniai bei aplinkos veiksniai.

Ką reiškia turėti aukštą arba žemą libido?

Paprastai tariant, žemas libido yra tada, kai seksualinis susidomėjimas ir noras santykiauti yra minimalus arba jo visai nėra. Atvirkščiai, aukštas libido, parodo didelį lytinį potraukį, kai seksualinis susidomėjimas bei noras santykiauti yra dažnas. Tačiau lytinis potraukis yra subjektyvus dalykas ir skiriasi kiekvienam asmeniui individualiai. Kiekvienas iš mūsų net vairuojame bei pasirenkame greitį skirtingai, atsižvelgdami į tai, kas mūsų manymu yra saugu bei priimtina – taigi, kartą per savaitę turėti lytinius santykius vienam iš mūsų atrodys įprasta, kitam per mažai, o galbūt kam nors per daug.

Kas lemia libido praradimą?

Pacientams dažniausiai nustatomos šios priežastys, kurios įtakoja sutrikusį libido:

  • Paprastai tariant, moterys turi būti atsipalaidavusios, kad norėtų sekso ir į jį pasinertų šimtu procentų. Kitaip nei vyrai – jiems reikia sekso, kad atsipalaiduotų. Tai dažnai paaiškina, kodėl libido padidėja atostogaujančioms moterims.
  • Dažnai miegas lemia moterų seksualinį gyvenimą. Tyrimai rodo, kad jei moterys išmiega 8 valandas per parą, libido pakyla. Sutrikęs paros ritmas trukdo moterų lytinių hormonų pusiausvyrai.
  • Konfliktai santykiuose. Yra sakoma, kad moters smegenys yra jų didžiausias seksualinis organas. Jei poroje kyla nesutarimų bei jaučiama emocinė įtampa, tai gali sumažinti libido.
  • Vaistų šalutinis poveikis. Antidepresantai, narkotinės medžiagos, kraujospūdį mažinantys vaistai bei anksiolitikai gali sumažinti libido. Antidepresantai veikia serotonino apykaitą, o tai gali sumažinti dopamino kiekį. Dopaminas ypač svarbus seksualinio apetito palaikymui.
  • Estrogenas, progesteronas, testosteronas ir kortizolis – veikia smegenyse esančių hormonų, kurie gali sukelti seksualinį potraukį, receptorius. Be to, pakankamas hormonų kiekis palaiko lytinių organų tinkamą funkcionavimą.

Nuotaikos sutrikimai, tokie kaip nerimas ir depresija, taip pat gali paveikti lytinį potraukį.

Kaip pasaulinė pandemija bei karantinas paveikė moterų libido?

Manoma, kad pandemijos bei karantino metu moterys patyrė didžiulį stresą bei jų libido sumažėjo. Pacientės, einančios į konsultacijas dėl nerimo, streso bei depresijos, padidėjęs psichotropinių vaistų vartojimas, masinis skyrybų padidėjimas bei mažėjantis gimstamumas yar to įrodymas.

Kinsey institute buvo tiriama, kaip Covid-19 paveikė žmonių seksualinį gyvenimą bei santykius.

„Vienas iš dalykų, kurį pastebėjome tarp moterų buvo tas, kad jų seksualinis potraukis, lytinių santykių dažnis bei partnerių kiekis sumažėjo, palyginti su skaičiais prieš pandemiją“, – teigiama tyrimo išvadose. „- Tai yra logiška, atsižvelgiant į tai, koks įtemptas laikotarpis visiems buvo“. Be to, kituose tyrimuose buvo nustatyta, kad moterų libido buvo paveiktas neigiamai labiau negu vyrų bei masturbacija užsiėmė daugiau vyrai, o moterys ją pradėjo mažiau praktikuoti.

Kaip galite sustiprinti bei pagerinti savo libido?

Norint sustiprinti libido, reikia labai giliai pažvelgti į jo sumažėjimo priežastis. Kai jos bus nustatytos, galėsite tai tiesiogiai koreguoti. Siūlome kreiptis į seksologą, kuris padės nustatyti pagrindines žemo libido priežastis ir išsiugdyti lytinį potraukį.

Jei žmogaus libido lygis sukelia nuolatinį ilgalaikį nerimą ar problemas gyvenime, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, nes sau šiuo klausimu padėti gana sudėtinga. Gydymas gali skirtis kiekvienam individualiai, priklausomai nuo priežasties, ar tai hormonų problema, ar stresas, ar kenkiantys vaistai.

Bet kokiu atveju, ką galite padaryti pačios, tai labiau atsipalaiduoti, praktikuotis „solo“ bei bandyti kurstyti savyje seksualines fantazijas, kurios jus priverčia norėti lytinių santykių nors šiek tiek labiau. Jeigu turite partnerį, bandykite su juo apie tai pasikalbėti, galbūt jis ras įvairių būdų kaip atgaivinti jūsų libido.

Kontaktai

© 2023 Created by BeTop